webzsm.eu

Oprava elektronické cigarety (destrukce)

„Oprava“ E-Cigarety Smok M65 Pro

Po dlouhém používání E-Cigarety Smok M65 Pro, se mě uvolnil kontakt pro atomizer.

Nebyl bych to český kutil, abych si tento kontakt neopravil. Opravil už jsem si leckterou cigaretku, utržený kontakt na Dovpo, výměna mikro USB na iTaste, výměna vstavěných baterií na Smok M80 Pro, několik vyměněných tlačítek na starých ego baterkách, kompletní výměna elektroniky ego baterek a spoustu dalších maličkostí. Tentokrát však přišlo i k nehodě. Pro ukázku, a aby bylo jasné, o které cigaretě bude řeč, přikládám obrázek z webu.

Ano vidíte dobře, je to ten malinký box mod v černé barvě, podotýkám v černé! Po mé opravě změnil barvu na krásně zlatou (asi si postup nechám patentovat J )

Při manipulaci s elektronikou a všemi dráty, jsem si nejspíš nevšiml, že jsem asi některé dráty nedopatřením překřížil, nebo špatně odizoloval a na pohromu bylo zaděláno.

Po vložení plně nabité baterie Efest 3000 mAh/35A na obrázku a zašroubování dvou šroubků, jsem ucítil v ruce, že se mod poněkud zahřívá. Než jsem stačil sebrat ze stolu imbusový klíček a šroubky opět vyšroubovat, dosahovala teplota modu takové teploty, že jsem jí raději hodil na parapet okna (naštěstí bylo horko a okno bylo otevřené).

Po malinké chvíli začala baterie v modu syčet, koukal jsem jako „vejr“.

Z otvorů na spodku pro odfouknutí baterie se začalo neskutečně kouřit a začaly šlehat plamínky. Tato síla byla tak veliká, že se celý mod rozjel po parapetu a „seskočil“ z okna. Než ovšem seskočil, nadělal mi v bytě hezký smrádek tím, jak se z něj kouřilo.

Došel jsem si pro mod pod okno a notnou chvilku jsem se modu nemohl ani dotknout, jak byl horký. Nicméně krásně, mezi tím než jsem došel pod okno, změnil barvu. Milý mod jsem opatrně vzal na kousek kartonové krabice a odnesl jsem ho zpět do své pracovny.

No co budu vykládat, popadl jsem mobil a začal jsem fotit a pomalinku mod rozebírat. Už při prvním pohledu mi bylo jasné, že toho z modu moc nezbylo, ale zato dostal nádhernou zlatou barvu.

Pohled z předu, jasně ukazoval, že s modem si asi nějakou chvilku nepokouřím.

Po mém opraveném (popraveném) konektoru pro attík koukají jen dráty.

Odfukové dírky, posloužily modu jako trysky raketového pohonu.

Po odšroubování spodního krytu je vidět, že se mod asi trošku zahřál a nějaké součástky asi nevydržely.

 

Po odšroubování horního krytu a vypadnutí utavených drátů, je skoro divné, že nevidím konektor attíku ale jen uhelný ztvrdlý prach J . Myslel jsem, že je stavěn na vyšší teploty J .

Po vytlučení baterie z modu, se začaly objevovat i nějaké další elektro součástky. Baterka má asi dost, ale byla silná J

A další součástky. Už jsem viděl hodně vyhořelých elektronických zařízení, ale tohle je tedy síla. A to nadělala jen obyčejná baterie.

Vážení přátelé, opravdu tento mod shořel jen silou baterie Effest, neprošel výhní krbu ani ohniště ale jen „ohřátou“ baterií Effest.

Jak je vidět na příkladu tohoto modu, i E-Kouření může škodit zdraví. Nikdy bych nečekal od obyčejné baterie, že může napáchat takovou škodu a vyvinout takový žár.

A co napsat závěrem? Pokud chcete poradit s opravou e-cigarety, s důvěrou se na mne obraťte, rád poradím. Výsledky mé práce, hovoří o zkušenosti s těmito opravami, jak jsem jistě předvedl v tomto kratičkém článku. J